ABCAN  Danışmanlık ve Eğitim

  APICS CPIM, CSCP

 >>>Take a Free Test!

Copyright © ABCAN Consulting
 
Şirketimizden Haberler
 

10-15 Mayıs 2009: ABCAN Türkiye Kanada İş Konseyinin konferansına katılıyor

Kanada ile Türkiye arasında ticaret ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla Kanada'dan gelen çok sayıda şirketin üst düzey yöneticisi ile birlikte düzenlenen konferans Ankara ve İstanbul'da yapılacaktır. ABCAN Consulting, Kanada Türkiye İş Konseyinin kurucu üyesi olarak bu toplantılara yoğun katkıda bulunmaktadır. Detaylı bilgi için www.ctbc.ca sitesini ziyaret ediniz.

 

APICS Sertifika derslerinin yeni serisi 3 Haziran 2009 tarihinde İstanbul'da yapılıyor.

Ocak 2009 da başlayan APICS kurslarımıza iki yeni ders ile İstanbul'da devam ediyoruz. 3-6 Haziran 2009 Basics of Supply Chain Management ve 10-13 Haziran 2009 Detailed Scheduling and Planning. Detaylar için www.apicstraining.com ana sayfamıza bakınız.

 

VIII. Uluslararası Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi 5-6 Kasım 2009 tarihinde İstanbul'da.

 “Creating Difference in Information Era via Value Chains” temasıyla yapılacak kongre için ek bilgi

www.lm-scm2009.yildiz.edu.tr sayfasından bakılabilir.
 

Ali Bükey APICS tarafından Master Eğitmen olarak tanındı.

APICS organizasyonu uzun yıllardır çeşitli ülkelerde APICS eğitimlerini veren ve bu derslerin geliştirilmesinde görev alan Ali Bükey'i master eğitmen ünvanı ile ödüllendirdi. Çok az sayıda kişinin alabildiği bu ödül, değerlendirme komisyonunun yaptığı çalışmalar sonucu verilmiştir. “... the IDP Review Committee has awarded you the Master CPIM instructor status.  If you have any questions please feel free to give me a call or send me a note.  Congratulations again. ” Sharon Rice, APICS Executive Vice President - Professional Development

 

ABCAN Danışmanlıktan yeni bir hizmet: Ücretsiz iş ilanları

Müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda APICS deneyimli elemanlar arayan şirketler ile öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Detaylı bilgi İş İlanları sayfamızda.

 

Ali Bükey 25 Mart 2009 tarihinde İstanbul'da Microsoft müşterilerine ERP semineri verdi.

Microsoft tarafından kendi müşteri ve çözüm ortakları için hazırlanan bir seminerde Ali Bükey, kriz ortamında ERP sistemi kullanmanın faydaları ve doğacak fırsatların değerlendirilmesi hakkında bir sunum yaptı. Katılımcıların soru ve tartışmalarına açık olan bir seminerde kriz senaryoları, ortaya çıkan sorunlar ve iyileştirme için yol haritaları değerlendirildi.

 

Ali Bükey İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine ERP dersi verdi.

İstanbul Üniversitesi Endüstri bölümü öğrencilerine 26 mart 2009 tarihinde ERP sistemlerinin tanımı ve kullanım ortamları, ekonomik kriz sırasında ERP nasıl kullanılır konularını kapsayan bir ders verdi. Çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ders sırasında öğrencilere pratik uygulamalardan örnekler verildi.

 

Ali Bükey APICS CPIM Sertifika derslerinden Detailed Scheduling and Planning için kurulan geliştirme komitesine seçildi.

Ocak 2009. CPIM sertifikasina ait DSP dersinin revizyonu için kurulan konu eksperleri komitesine Ali Bükey seçildi. APICS tarafından ders programlarına yaptığı katkıları ile tanınan Ali Bükey'den DSP'nin revizyonu için de yararlanabilmek için yapılan başvuruyu memnuniyetle kabul eden Bükey, DSP dersine ait her sayfayı yeniden inceleyerek değişmesi gereken içerik için tavsiyede bulunacaktır.

 

ABCAN Türkiye'de danışmanlık ve eğitim hizmetlerine başladı - Ocak 2009

20 yıldır Kanada'da danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren ABCAN Consulting Incorporated Ocak 2009 tarihinden itibaren artık Türkiye'de de hizmet verecek. Bu konuda şirket yöneticisi Ali Bükey şunları söylemiştir. “30 yıldır Kuzey Amerikada ve çeşitli ülkelerde edindiğimiz deneyimleri artık Türkiye'ye transfer etmek istiyoruz. Danışmanlık konusunda orta ve büyük ölçekli 300 den fazla firma ile çalıştık, 5000 üzerinde kişiye eğitim verdik, birçok yeni uygulamaya imza attık. Çalışmalarımız ağırlıklı olarak Türkiye ve çevre ülkelere aktarmak istiyor, bölgenin bu çok dinamik ortamda yeniden yapılanmasında küçük te olsa bizim de bir katkımız olsun istiyoruz.”

 

APICS Sertifika derslerinin Türkiye eğitim temsilciliği ABCAN Danışmanlık şirketine verildi.

Eylül 2007 de  APICS uluslararası organizasyonu tarafından ABCAN danışmanlık şirketine tüm sertifika derslerini verme ve bu derslere ait gerekli koordinasyonu yapabilme yetkisi verilmiştir. APICS web sayfasında verilen link ile ABCAN hakkında daha fazla bilgi almam mümkündür. http://www.apics.org/Membership/Associates/emea.htm

 

Ali Bükey APICS CSCP Sertifika programının geliştirilmesinde konu eksperi olarak görevlendirildi.

Certified Supply Chain Professional (CSCP) programının oluşturulmasında isim babalığı da yapmış olan Bükey, bu dersin ilk versiyonunun oluşturulmasında konu eksperi olarak görev aldı. 6 ay gibi çok kısa bir sürede taslak versiyonu hazırlayan komitenin yoğun çalışma temposu sonucunda ortaya çıkan sertifika programı kamuoyunda son derece başarılı bulunmuştur. Sertifika eğitim programlarına ait dersler ABCAN tarafından Türkiye'de verilmektedir. Detaylı bilgi www.learncscp.com